بازدیدمسئول تیم تحقیق و توسعه شرکت ایران خودرو خراسان از شرکت های دانش بنیان دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر آیتی مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت ایران خودرو خراسان، به همراه همکار خود مهندس خیری در روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ با همراهی خانم مهندس علیرضایی رییس وقت سازمان صمت استان،‌ دکتر لطفی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه، دکتر پناهی مدیر توسعه و انتقال فناوری دانشگاه مهندس موسوی از پژوهشکده هوا خورشید، آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی، شرکت رادان الکترونیک، شرکت مدار طرح آراد، پیشروفناوران ابزار دقیق و نانو مقیاس بازدید کردند.

photo3145507642
دکتر آیتی در این بازدید ضمن اطلاع از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان اظهار داشت، امیدواریم همکاری های پیش رو ضمن کمک به تولید خودرو برقی در استان به حل مشکلات مربوط به خط تولید و برخی محصولات خودرو های در حال ساخت منجر شود.در این جلسه دکتر لطفی ضمن اظهار امیدواری در ارتباط مستمر شرکت ایران خودرو خراسان با مجموعه شرکت های دانش بنیان استان، از شرکت ایران خودرو خراسان دعوت کرد تا برای ارتباط مستمر و استفاده دانشجویان و اساتید از فرصت های ایران خودرو در مرکز فناوری های پیشرفته شماره ۲ دفتری را داشته باشند. دکتر آیتی ضمن استقبال از توانمندی های شرکت های دانش بنیان قول همکاری داد و از دانشگاه خواست با بازدید اعضا هیئت علمی از این شرکت، در جریان پروژه ها و مشکلات شرکت قرار بگیرند. دکتر پناهی ضمن ارائه گزارشی مبنی بر اصلاح ساختار اساسی معاونت پژوهشی دانشگاه در ۸ ماه گذشته، اظهار امیدواری کرد که از این به بعد ارتباط صنعت و دانشگاه به شکل جدیدی ادامه خواهد یافت.

photo3129586060

خانم مهندس علیرضایی ضمن توصیه به همه مسئولین در ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان استان و اساتید دانشگاه با رویکرد جدید گفت: یکی از بهترین راه ها برای توسعه شرکت های دانش بنیان، استفاده از ظرفیت هایشان در خودرو ساری کشور است. همچنین ایشان استفاده از اتوبوس برقی و موتور سیکلت برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی را یکی از بهترین راه ها برای توسعه خودرو برقی در کشور دانست.

photo3129586421