با حمایت مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی مهیا شد؛

فرصت ناب سرمایه‌گذاری استارتاپ‌های شرق کشور

thum-58bec2a935b225af284-9856 114408 شتابدهنده کسب کار فردوسی با حمایت مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی برای نخستین بار در مشهد مقدس دمو دی (روز برآیند) را به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری بر روی استارتاپ های شرق کشور برگزار کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی با تمرکز ویژه بر توسعه و شتابدهی کسب وکارهای نوپا، فعالیت خود را از ابتدای سال 1396 آغاز کرده و بر شتابدهی مجموعه‌هایی با محوریت چهار حوزه اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛. آموزش و بازاریابی محتوی؛ خدمات شهری و گردشگری تمرکز دارد.
این شتابدهنده به عنوان تنها شتابدهنده دانش‌بنیان در شرق کشور، ضمن بهره‌گیری از واحد آینده‌پژوهی اقتصادی جهت شناسایی نیازهای فناورانۀ در آینده، بدنبال شناسایی استارت‌آپ‌های توانمند است. این شتابدهنده با پشتیبانی مستقیم مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ماموریت خود را توسعۀ فناوری‌های نوظهور در عرصۀ فعالیت خود در شرق کشور یافته است.

برگزاری پنج دورۀ کشف (پیش‌شتابدهی) و یک دورۀ شتابدهی، دریافت بیش از 270 درخواست از استارت‌آپ‌ها برای پذیرش در دوره‌های کشف شتابدهنده، برخورداری از شبکۀ منتورها و متخصصین حوزۀ کسب‌وکار استان و حضور فعال در کلیۀ اتفاقات اکوسیستم استارت‌آپی، این شتابدهنده را از یک طرف به مرجعی برای استارت‌آپ‌های توانمند در منطقه تبدیل کرده و از طرف دیگر، به‌عنوان شتابدهنده‌ای تایید‌شده، به مرجعی معتمَد برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. این مجموعه با کاهش ریسک سرمایه‌گذاران و افزایش احتمال موفقیت سرمایه‌گذاری روی خدمات و فناوری‌های آینده، بستر قابل اعتمادی برای سرمایه‌گذاران کشور به حساب می‌آید.

با نزدیک شدن به انتهای دومین چرخۀ شتابدهی این شتابدهنده، 6 استارتاپ «رِیس‌نت»، «تاچِستان»، «Unbound»، «Irex2World»، «8118» و «تریپ‌رو» آمادۀ جذب سرمایه و ورود به مرحلۀ تجاری‌اند؛ از همین رو، در قالب رویدادی با عنوان «روز برآیند»، با هدف تلاش برای جذب سرمایه، به معرفی کسب‌وکار خود در برابر دیدگان سرمایه‌گذاران خواهند پرداخت.
این رویداد با حضور سرمایه گذاران ریسک پذیر بزرگ استان، کشور، مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و همچنین، فعالان تاثیرگذار اکوسیستم سرمایه‌گذاری نوآورانه کشور به میزبانی هتل بین‌المللی قصر طلائی مشهد برگزار شد.

 

 

 

رویدادهای پیش رو

26 تا 31 اردیبهشت ماه 1398
27 تا 30 تیرماه 1398

 


 

معرفی شرکت ها: شرکت دانش بنیان تحقیقات صنعتی آفتابگردان تابان شرق